شرکت تعمیرات microwavefix

تیم تعمیرات مایکروویو با ارائه خدمات فنی، مشاوره ای و پشتیبانی بصورت شبانه روزی، تعمیرات صد در صد تخصصی بی عیب و نقص را توسط تکنیسن های با تجربه و با سابقه برای شما ارائه می دهد.این شرکت پشتیبان تعمیرات برندهای معتبری مانند سامسونگ و الجی می باشد. شما می توانید با یک تماس تعمیر ماکروفر ال جی و یا تعمیر ماکروفر سامسونگ خود را به ما بسپارید. گروه خدمات و پشتیبانی ما طبق استاندارد های نگهداری و خدمات محصولات و تعمیر و تعویض قطعات، دارای قیمت گذاری کاملا مقرون به صرفه و برآورد هزینه های حمل و نقل ارزان و ایمن می باشد. همچنین شناخته شده بعنوان فروشنده و تامین کننده قطعات کاملا اورجینال به همراه ارائه ضمانت نامه کیفیت قطعات و خدمات است. اعتبار نامه ما رضایت شما از تخصص فنی ماست.

خدمات برندها :

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر ماکروفر دوو

تعمیر ماکروفر بوش

تعمیر ماکروفر کنوود

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

منبع : panasonicrepair

چگونه تهویه خشک کن گازی را بررسی کنیم؟

چگونه تهویه خشک کن گازی را بررسی کنیم؟

تهویه مناسب خشک کن لباس امری حیاتی است. این موضوع برای خشک کن گازی مهم تر است، چون این خشک کن گازهای احتراقی سمی‌به خصوص مونوکسید کربن را تولید می‌کند. تهویه نیز هوای گرم و مربوط را از خانه به بیرون هدایت می‌کند. در صورتی که این هوا به درستی تهویه نشود ممکن است به ایجاد قارچ یا صدمه به خانه می‌شود. در نهایت، چون خشک کن گازی ممکن است موجب جمع شدن پرز در تهویه شود، تهویه خشک کن اگر به درستی کار نکند، ممکن است خطر جدی آتش سوزی را ایجاد کند.

پیش از بررسی تهویه، خشک کن گازی را از برق بکشید یا برق را از جعبه فیوز یا پنل کنترل جریان، قطع کنید تا از خطر شوک الکتریکی جلوگیری شود. منبع گاز خشک کن خود را قطع کنید.

هشدار: پیش از تلاش برای تست، نگهداری و یا تعمیر اصول ایمنی را مطالعه کرده و رعایت کنید.

خشک کن گازی، ترکیبی از گاز طبیعی و پروپان و هوا را می‌سوزاند. گازهایی احتراقی مونوکسید کربن و دی اکسید کربن ایجاد می‌شوند. این گازها باید به درستی تهویه را انجام دهند تا از ایجاد خفگی یا مسمومیت جلوگیری شود. اگر خشک کن تهویه درست نداشته باشد نیز ممکن است به تجمع پرز و در نتیجه ایجاد خطر آتش سوزی منجر شود.

یک شلنگ معمولی تهویه در حدود 10 سانتیمتر قطر دارد. این شلنگ از استیل یا آلومینیوم سخت، آلومینیوم نیمه سخت، فویل منعطف یا پی وی سی/ونیل منعطف ساخته می‌شود. شلنگ تهویه از لبه پشتی خشک کن به لبه تهویه بیرونی متصل می‌شود و باید با بست در هر دو انتها در جای خود محکم شود.

ایمن ترین و بهترین انتخاب برای لوله هواکش، فلز سخت است. دو دلیل برای این انتخاب وجود دارد، دلیل اول این است که فلز سخت، مشکل ایجاد تاب خوردگی موجود در لوله تهویه منعطف را ندارد. ایجاد تاب خوردگی موجب تجمع پرز در تهویه و در نتیجه ایجاد خطر آتش سوزی می‌شود. دلیل دوم این است که فلز آتش نمی‌گیرد و در صورت آتش سوزی پرز، لوله فلزی کمک می‌کند که آتش داخل تهویه نگه داشته شود. عیب هواکش سخت این است که اتصال آن به خشک کن دشوار است، چون باید آن را زمانی که خشک کن در جای خود قرار گرفته وصل کنید.

جایگزین خوب فلز سخت، هواکش آلومینیومی‌ نیمه سخت است. آلومینیوم تقریباً در برابر آتش مقاوم است و کمتر تاب می‌خورد و چون منعطف است، می‌توانید پیش از قرار دادن خشک کن در جای خود آن را متصل کنید.

توصیه نمی‌شود که از لوله‌های هواکش فویل پوشش دار و پی وی سی/ونیل مسطح استفاده شود. این لوله‌ها مقاومت زیادی نسبت به آتش ندارند و تاب می خورند.

در مجموع، از کوتاه ترین لوله تهویه ممکن استفاده ‌کنید و به گونه ای قرار داده شود که تاب نخورده و محل تجمع پرز نشود.

به صورت دوره ای لوله تهویه را بررسی کنید تا پرز یا گرفتگی و پارگی در آن ایجاد نشده باشد. هواکش بیرونی نباید محل رویش گیاهان، علف‌های هرز باشد. همچنین توصیه می‌شود که هر گونه پرز جمع شده زیر خشک کن را جارو کنید.

چگونه تهویه خشک کن گازی را بررسی کنیم؟

همکاران ما

همکاران ما

با افتخار اعلام می کنیم که متخصصین برجسته تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ و ال جی به صورت دائمی فعالیت خود را با تیم ما آغاز کرده اند. در زیر خدماتی که این عزیزان ارائه می دهند را معرفی می کنیم و امیدواریم مورد توجه شما واقع گردد :

خدمات نمایندگی تعمیرات سامسونگ :

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

خدمات نمایندگی تعمیرات ال جی :

تعمیرات تلویزیون ال جی

 تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ساید بای ساید ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر یخچال ال جی

 

چگونه تسمه خشک کن الکتریکی را بررسی کنیم؟

تسمه، موتور را به دیگ  متصل می کند. اگر این تسمه پاره شده یا بسیار شل شود، دیگ  نچرخیده و لباس ها به درستی خشک نمی شوند. کشش مناسب، شکستگی و فرسودگی تسمه را بررسی کنید.

هشدار: پیش از تلاش برای بررسی، نگهداری یا تعمیر، حتماً مواد ایمنی را مطالعه کنید.

پیش از بررسی تسمه، خشک کن لباس را از برق بکشید یا برق را از جعبه فیوز یا پنل قطع جریان قطع کنید تا از برق گرفتگی اجتناب شود. شیر گاز وصل شده به خشک کن را نیز ببندید.

به موتور و تسمه دسترسی پیدا کنید. ممکن است بسته به مدل خشک کن، دسترسی به موتور و تسمه از جلو یا از عقب خشک کن صورت پذیرد. اگر نمی دانید که موتور در کدام قسمت خشک کن قرار دارد، پنل جلویی را بردارید. پنل باید بالا برده شده و برداشته شود اگر نتوانستید پنل را بردارید، ممکن است چند پیچ داشته باشد که باید باز شوند. اگر نمی توانید از جلو به موتور دسترسی پیدا کنید، پس مجبورید پنل پشتی را که در چهار گوشه اش پیچ دارد، بردارید.

تسمه دور دیگ ، زیر فولی زنجیر و دور فولی متحرک در موتور پیچیده شده است. فولی زنجیر (یا کِشنده) یک چرخ روی براکت منعطفی است که تسمه را در حالت کشیده نگه می دارد

زمانی که به محل تسمه رسیدید، مراقب گوشه های تیز اتاقک و نگهدارنده های داخلی باشید. تسمه را محکم بکشید. باید سفت باشد و کمی کشیده شود. بدنبال ترک خوردگی یا فرسودگی باشید. اگر ترک هایی مشاهده کردید یا فیبرهای تقویت کننده نازک شده بودند، تسمه باید تعویض شود.

سفیدک زدن ظروف در شستن با ماشین ظرفشویی

افرادی که ماشین های ظرفشویی براش شستن ظروف خود استفاده می کنند، گاها دچار این مشکل می شوند که بر روی ظروف خود، لکه های سفید همانند سفیدک را مشاهده می کنند و در برخورد اول گمان می کنند که این سفیدک ها شاید قارچ هستند و یا در اثر سایش ظرف ایجاد شده اند. ما در این مقاله به بررسی علل بروز سفیدک در روی ظروف می پردازیم:

1-   در داخل هر ماشین ظرفشویی، یک محفظه نمک وجود دارد که اگر درب آن درست بسته نشده باشد، منجر به ریزش نمک ها روی ظروف می گردد.

2-   شاید فراموش شده است که از نمک در ماشین ظرفشویی استفاده شود و املاح آب بر روی ظروف باقی مانده اند.

3-   میزان استفاده از پودر جلادهنده و شوینده در ماشین ظرفشویی کم بوده است. در مقالات قبلی بیان کرده ایم که برای هر برند از ماشین ظرفشویی، دفترچه راهنمایی وجود دارد که در آن تعیین شده است برای هر برنامه شست و شو چه میزان پودر لازم است. در نتیجه میزان استفاده نباید از میزان تعریف شده برای هر برنامه، کمتر یا بیشتر باشد.

4-   اگر ماده شوینده، نامناسب و غیر استاندارد باشد، علت بروز سفیدک وجود خواهد داشت.

5-   گاها ممکن است علت بروز سفیدک بر روی ظروف این باشد که این ظرف نباید با ماشین ظرفشویی شست  و شو داده می شد و در نتیجه در اثر ماشین ظرفشویی این اتفاق افتاده است.

6-   دلیل دیگر بروز سفیدک بر روی ظروف این است که نوع ظروفی که باید با هم در ماشین ظرفشویی می گذاشتید را به خوبی انتخاب نکرده اید و در نتیجه چون مجبور بوده اید برنامه شست و شو را برای یکسری  از ظروف سنگین انتخاب کنید، لذا آن دسته از ظروفی که حساس هستند، شوینده بر روی آن ها تاثیر زیاد گذاشته و این تاثیر به صورت سفیدک رویت شده است.

7-   و دلیل آخر این که، احتمال دارد دلیل بروز این حالت، نوع برند ماشین ظرفشویی باشد. برای مثال ماشین های ظرفشویی اروپایی به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین مصرف آب و برق، بتوانند بهترین شست و شو را ارائه کنند در نتیجه این برندها، به نوع پودر و یا مایع شوینده مورد استفاده حساس تر هستند و در صورتی که شما شوینده نامرغوب را برای برندهای اروپایی استفاده کنید به احتمال قوی بروز سفیدک را بر روی ظروف خود شاهد خواهید بود. لذا توصیه می کنیم در صورت خرید از این مدل ها، حتما به دفترچه راهنما دقت نموده و همان شوینده ای را انتخاب کنید که در در   دفترچه قید شده است.

روش های حذف بوی نامطبوع از یخچال و فریزر

یکی از مشکلاتی که اکثر افراد در  مورد یخچال و فریزر با آن مواجه هستند، مسئله بو گیر شدن آن است. چون در داخل یخچال و فریزر انواع مواد غذایی نگهداری می شود به همین دلیل احتمال بو گیر شدن آن ها زید است به خصوص این که تنوع مواد غذایی زیاد بوده و بوی برخی بر دیگری غالب است برای مثال زمانی که سبزی تازه داخل فریزر نگهداری می شود، حداقل تا 24 ساعت پس از باز کردن درب فریزر، بوی سبزی به مشام می رسد و یا در داخل یخچال، بوی میوه جات یا ادویه غذا، سریعا پخش می شود و این بو پس از ماندن به دلیل مخلوط شدن با سایر بوها سبب می شود که یخچال بوی نامطبوع پیدا کند و اینجاست که معضل اصلی شروع می شود زیرا بو داخل یخچال و فریزر ماندگار شده و از این پس هر ماده ای را که داخل آن نگهداری کنید، بو گیر می شود لذا خانم ها به فکر راه حل می گردند. ما در این مقاله به بیان برخی از راه حل ها می پردازیم:

1-   ابتدا یخچال را از برق خارج نموده و تما قفسه ها و کشوها را در آورده و بشویید. سپس داخل یخچال و فریزر، کشوها و قفسه ها را با محلول آب و جوش شیرین بشویید. جوش شیرین بسیار موثر است در از بین بردن بو و به همین دلیل در درجه اول این راه را امتحان کنید.

2-   یک ظرف کوچک در باز را انتخاب نموده و کمی جوش شیرین داخل آن بریزید سپس یک زغال روی جوش شیرین قرار دهید و همیشه یک گوشه قفسه های یخچال بگذارید تا بو را جذب کند و هر چند وقت یکبار، جوش شیرین و زغال را جدید کنید. البته توصیه می کنیم که این روش را حتی در زمانی که یخچال هم بو نگرفته، قرار دهید تا از بو گیر شدن یخچال جلوگیری کنید.

3-   یک پنبه مرطوب را به وانیل آغشته نمایید و در داخل فضای یخچال یا فریزر بگذارید و تا زمانی که بوی نامطبوع یخچال و فریزر بر طرف شود، هر روز این پنبه را تازه کنید.

4-   یک ظرف را پر از سرکه داغ کنید و در فضای داخلی یخچال بگذارید که چون سرکه داغ است لذا توصیه می کنیم در این روش حتما یخچال یا فریزر را خاموش کنید تا حرارت سرکه با هوای سرد به تعادل برسد و سپس یخچال یا فریزر را به برق وصل کنید.