همکاران ما

همکاران ما

با افتخار اعلام می کنیم که متخصصین برجسته تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ و ال جی به صورت دائمی فعالیت خود را با تیم ما آغاز کرده اند. در زیر خدماتی که این عزیزان ارائه می دهند را معرفی می کنیم و امیدواریم مورد توجه شما واقع گردد :

خدمات نمایندگی تعمیرات سامسونگ :

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

خدمات نمایندگی تعمیرات ال جی :

تعمیرات تلویزیون ال جی

 تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ساید بای ساید ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر یخچال ال جی

 

چگونه تسمه خشک کن الکتریکی را بررسی کنیم؟

تسمه، موتور را به دیگ  متصل می کند. اگر این تسمه پاره شده یا بسیار شل شود، دیگ  نچرخیده و لباس ها به درستی خشک نمی شوند. کشش مناسب، شکستگی و فرسودگی تسمه را بررسی کنید.

هشدار: پیش از تلاش برای بررسی، نگهداری یا تعمیر، حتماً مواد ایمنی را مطالعه کنید.

پیش از بررسی تسمه، خشک کن لباس را از برق بکشید یا برق را از جعبه فیوز یا پنل قطع جریان قطع کنید تا از برق گرفتگی اجتناب شود. شیر گاز وصل شده به خشک کن را نیز ببندید.

به موتور و تسمه دسترسی پیدا کنید. ممکن است بسته به مدل خشک کن، دسترسی به موتور و تسمه از جلو یا از عقب خشک کن صورت پذیرد. اگر نمی دانید که موتور در کدام قسمت خشک کن قرار دارد، پنل جلویی را بردارید. پنل باید بالا برده شده و برداشته شود اگر نتوانستید پنل را بردارید، ممکن است چند پیچ داشته باشد که باید باز شوند. اگر نمی توانید از جلو به موتور دسترسی پیدا کنید، پس مجبورید پنل پشتی را که در چهار گوشه اش پیچ دارد، بردارید.

تسمه دور دیگ ، زیر فولی زنجیر و دور فولی متحرک در موتور پیچیده شده است. فولی زنجیر (یا کِشنده) یک چرخ روی براکت منعطفی است که تسمه را در حالت کشیده نگه می دارد

زمانی که به محل تسمه رسیدید، مراقب گوشه های تیز اتاقک و نگهدارنده های داخلی باشید. تسمه را محکم بکشید. باید سفت باشد و کمی کشیده شود. بدنبال ترک خوردگی یا فرسودگی باشید. اگر ترک هایی مشاهده کردید یا فیبرهای تقویت کننده نازک شده بودند، تسمه باید تعویض شود.

سفیدک زدن ظروف در شستن با ماشین ظرفشویی

افرادی که ماشین های ظرفشویی براش شستن ظروف خود استفاده می کنند، گاها دچار این مشکل می شوند که بر روی ظروف خود، لکه های سفید همانند سفیدک را مشاهده می کنند و در برخورد اول گمان می کنند که این سفیدک ها شاید قارچ هستند و یا در اثر سایش ظرف ایجاد شده اند. ما در این مقاله به بررسی علل بروز سفیدک در روی ظروف می پردازیم:

1-   در داخل هر ماشین ظرفشویی، یک محفظه نمک وجود دارد که اگر درب آن درست بسته نشده باشد، منجر به ریزش نمک ها روی ظروف می گردد.

2-   شاید فراموش شده است که از نمک در ماشین ظرفشویی استفاده شود و املاح آب بر روی ظروف باقی مانده اند.

3-   میزان استفاده از پودر جلادهنده و شوینده در ماشین ظرفشویی کم بوده است. در مقالات قبلی بیان کرده ایم که برای هر برند از ماشین ظرفشویی، دفترچه راهنمایی وجود دارد که در آن تعیین شده است برای هر برنامه شست و شو چه میزان پودر لازم است. در نتیجه میزان استفاده نباید از میزان تعریف شده برای هر برنامه، کمتر یا بیشتر باشد.

4-   اگر ماده شوینده، نامناسب و غیر استاندارد باشد، علت بروز سفیدک وجود خواهد داشت.

5-   گاها ممکن است علت بروز سفیدک بر روی ظروف این باشد که این ظرف نباید با ماشین ظرفشویی شست  و شو داده می شد و در نتیجه در اثر ماشین ظرفشویی این اتفاق افتاده است.

6-   دلیل دیگر بروز سفیدک بر روی ظروف این است که نوع ظروفی که باید با هم در ماشین ظرفشویی می گذاشتید را به خوبی انتخاب نکرده اید و در نتیجه چون مجبور بوده اید برنامه شست و شو را برای یکسری  از ظروف سنگین انتخاب کنید، لذا آن دسته از ظروفی که حساس هستند، شوینده بر روی آن ها تاثیر زیاد گذاشته و این تاثیر به صورت سفیدک رویت شده است.

7-   و دلیل آخر این که، احتمال دارد دلیل بروز این حالت، نوع برند ماشین ظرفشویی باشد. برای مثال ماشین های ظرفشویی اروپایی به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین مصرف آب و برق، بتوانند بهترین شست و شو را ارائه کنند در نتیجه این برندها، به نوع پودر و یا مایع شوینده مورد استفاده حساس تر هستند و در صورتی که شما شوینده نامرغوب را برای برندهای اروپایی استفاده کنید به احتمال قوی بروز سفیدک را بر روی ظروف خود شاهد خواهید بود. لذا توصیه می کنیم در صورت خرید از این مدل ها، حتما به دفترچه راهنما دقت نموده و همان شوینده ای را انتخاب کنید که در در   دفترچه قید شده است.

روش های حذف بوی نامطبوع از یخچال و فریزر

یکی از مشکلاتی که اکثر افراد در  مورد یخچال و فریزر با آن مواجه هستند، مسئله بو گیر شدن آن است. چون در داخل یخچال و فریزر انواع مواد غذایی نگهداری می شود به همین دلیل احتمال بو گیر شدن آن ها زید است به خصوص این که تنوع مواد غذایی زیاد بوده و بوی برخی بر دیگری غالب است برای مثال زمانی که سبزی تازه داخل فریزر نگهداری می شود، حداقل تا 24 ساعت پس از باز کردن درب فریزر، بوی سبزی به مشام می رسد و یا در داخل یخچال، بوی میوه جات یا ادویه غذا، سریعا پخش می شود و این بو پس از ماندن به دلیل مخلوط شدن با سایر بوها سبب می شود که یخچال بوی نامطبوع پیدا کند و اینجاست که معضل اصلی شروع می شود زیرا بو داخل یخچال و فریزر ماندگار شده و از این پس هر ماده ای را که داخل آن نگهداری کنید، بو گیر می شود لذا خانم ها به فکر راه حل می گردند. ما در این مقاله به بیان برخی از راه حل ها می پردازیم:

1-   ابتدا یخچال را از برق خارج نموده و تما قفسه ها و کشوها را در آورده و بشویید. سپس داخل یخچال و فریزر، کشوها و قفسه ها را با محلول آب و جوش شیرین بشویید. جوش شیرین بسیار موثر است در از بین بردن بو و به همین دلیل در درجه اول این راه را امتحان کنید.

2-   یک ظرف کوچک در باز را انتخاب نموده و کمی جوش شیرین داخل آن بریزید سپس یک زغال روی جوش شیرین قرار دهید و همیشه یک گوشه قفسه های یخچال بگذارید تا بو را جذب کند و هر چند وقت یکبار، جوش شیرین و زغال را جدید کنید. البته توصیه می کنیم که این روش را حتی در زمانی که یخچال هم بو نگرفته، قرار دهید تا از بو گیر شدن یخچال جلوگیری کنید.

3-   یک پنبه مرطوب را به وانیل آغشته نمایید و در داخل فضای یخچال یا فریزر بگذارید و تا زمانی که بوی نامطبوع یخچال و فریزر بر طرف شود، هر روز این پنبه را تازه کنید.

4-   یک ظرف را پر از سرکه داغ کنید و در فضای داخلی یخچال بگذارید که چون سرکه داغ است لذا توصیه می کنیم در این روش حتما یخچال یا فریزر را خاموش کنید تا حرارت سرکه با هوای سرد به تعادل برسد و سپس یخچال یا فریزر را به برق وصل کنید.

فاکتورهای مهم در خرید یخچال ساید بای ساید

در خرید یخچال و فریزر، قبل از این که به مسئله زیبایی آن ها توجه شود باید امور فنی و کارایی یخچال ها مد نظر قرار گیرد زیرا شما باید انتخابی داشته باشید که به بهترین شکل ممکن و با بیشترین کارایی بتواند از مواد غذایی شما نگهداری کند. یکی از وظایف نمایندگی های یخچال ساید بای ساید همین امر است که تمام ویژگی ها اعم از مزیت ها و معایب یک یخچال ساید بای ساید را در اختیار خریدار قرار دهد تا بهتر بتواند انتخاب داشته باشد. ما در ادامه قسمت قبل، سایر ویژگی های مهم یک یخچال ساید بای ساید را بیان خواهیم نمود تا شما بهتر بتوانید یک تصمیم مناسب بگیرید.

1-   توجه به تعداد درب

هر چه تعداد درب یخچال های ساید بای ساید بیشتر باشد کار کردن با آن ها راحت تر است. برای مثال زمانی که یخچال آن ها دارای دو درب باشد شما می توانید میوه جات و سبزیجات و موادی از این قبیل را در یک قسمت و لبنیات، آب، آب میوه و مواد دیگر را در قسمت دیگر قرار دهید در نتیجه در زمان برداشتن ماده غذایی مورد نظر، نیازی به باز کردن درب کل یخچال نیست و فشار کمتری به یخچال وارد می شود در نتیجه این فاکتور، به عملکرد بهینه یخچال ساید بای ساید کمک می کند. در مورد فریزر یخچال های ساید بای ساید نیز همین قانون وجود دارد.

2-   توجه به بدنه

انتخاب نوع رنگ یخچال ساید بای ساید، یک امر سلیقه ای است ولی مسلما انتخاب سفید، فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد ولی مسئله مهم، ضد لک بودن آن است لذا در زمان خرید، با انگشت خود بر روی بدنه یخچال فشار دهید تا متوجه شوید آیا اثر انگشت شما بر روی ان باقی می ماند یا خیر. اگر رویه خارجی آن مناسب باشد، نباید هیچ لکی بر روی یخچال باقی بماند.

3-   مصرف انرژی پایین

از آنجایی که فعالیت و مصرف انرژی در یخچال های ساید بای ساید بالا است لذا باید انواعی را انتخاب نمایید که با کمترین مصرف انرژی، بیشترین کارایی را دارند. در نتیجه برای خرید، به سراغ نمایندگی های ساید بای ساید بروید که بهتر شما را راهنمایی نمایند. توجه داشته باشید که ممکن است یک یخچال ساید باید ساید از نظر تمام فاکتورهای فوق الذکر، ایده آل باشد ولی متاسفانه مصرف انرژی آن بسیار زیاد است پس شما باید از خرید آن صصرف نظر کنید.

 

عیب یابی یخچال

نکته جالب توجه که لازم است بدانید این است که در زمان خراب شدن یخچال، اکثر تعمیرکاران یخچال، به سراغ بررسی عیوب رایج در یخچال می پردازند زیرا در بیشتر مواقع، این مشکلات برای یخچال پیش می آید و در صورتی که خرابی یخچال را در موارد متداول نبینند، حال به سراغ قست های دیگر می روند. در این میان، بخشی از خرابی های یخچال ممکن است مربوط به کمپرسور (به مقاله معرفی قطعات مکانیکی یخچال لینک شود) باشد، لذا در این مقاله، به بررسی عیوب مربوط به کمپرسور یخچال و دلایل بروز آن می پردازیم.

عیب دوم:

با وجود این که کمپرسور یخچال دائما در حال کار است ولی متاسفانه یخچال سرد نمی شود.

1-   یکی از دلایل این مشکل این است که در داخل یخچال گاز وجود ندارد و نبود گاز نیز دو دلیل دارد:

–       ممکن است لوله ها در رادیاتور و یا جایخی سوراخ شده باشد لذا تعمیرکار یخچال باید بسیار با مهارت باشد تا سوراخ ایجاد شده را پیدا کرده و آن را جوشکاری نماید.

–       در حالت دیگر، گاز یخچال تمام شده است که در این صورت باید یخچال را شارژ نمود.

البته خود شما می توانید با کف صابون، تست یافتن سوراخ در لوله های یخچال را انجام دهید.

2-   دلیل دیگر این عیب، کم بودن گاز یخچال است که در این صورت تعمیرکار یخچال اقدام به شارژ نمودن یخچال می کند. لازم است بدانید که گاز یخچال باید به حدی باشد که انگشت خیس به لوله جایخی بچسبد. لذا شما قبل از هر چیز، این تست را انجام دهید و در صورتی که با عدم چسبیدن انگشت به لوله خروجی جایخی روبرو شدید، بدانید که گاز یخچال کم شده است.

3-   یکی دیگر از دلایل سرد نشدن یخچال که به ظاهر ساده می آید، چسبیدن رادیاتور (به مقاله معرفی قطعات مکانیکی یخچال لینک شود) به دیوار است یعنی فاصله یخچال تا دیوار کم است. توجه داشته باشید که هر یخچال باید حدقال 20 سانتیمتر با دیوار فاصله داشته باشد زیرا رادیاتور به پشت یخچال چسبیده است و اگر فاصله کمتر از این حد باشد، رادیاتور نمی تواند به خوبی نقش خود را در ایجاد سرما، ایفا نماید.

4-   ممکن است که عیب دقیقا از خود کمپرسور باشد لذا اگر هیچ یک از موارد فوق، سبب بروز مشکل نبود، تعمیرکار یخچال باید کمپرسور را جداگانه به برق متصل کند و در صورتی که مشاهده نمود کمپرسور قدرتی ندارد، آن را تعویض نماید.

5-   برخی از سازنده های یخچال برای این که رادیاتور و موتور سریعا داغ نکنند _که این اتفاق در تابستان بیشتر می افتد_ یک فن استفاده می کنند که اگر این فن خراب شود، دما زیاد شده و در نتیجه یخچال به خوبی سرد نمی شود.